Podporte nás

 

Každý rok sa snažíme poskytnúť nadaným mladým autorom literárne sústredenie s vynikajúcimi hosťami a v príjemnom prostredí. Vďaka Vašej podpore budeme môcť usporiadať Medziriadky tak dobre a pestro, ako plánujeme. V súčasnosti nás môžete podporiť viacerými spôsobmi.

 

Priama podpora na účet

 

Svoj dar môžete poslať na náš účet SK35020000000­02719532154 (Všeobecná úverová banka, a.s.).


 

Podpora nákupom cez darovací portál

 

Naše občianske združenie je registrované na portáloch Givenio a Dobromat, ktoré umožňujú darovať niekoľko percent z Vášho nákupu v stovkách eshopov. Na portáli Givenio sme registrovaní ako Medziriadky, na Dobromate nás nájdete pod názvom múzy.sk.  

 

Pridajte si darovacie tlačítko

 

Medziriadky môžete bezplatne podporiť aj pridaním darovacieho tlačítka do Vášho prehliadača. Stačí si tlačítko pridať podľa návodu a vybrať v ňom naše združenie. Po pridaní darovacieho tlačítka Givenio pripíše Medziriadkom bonus až 10 eur. Nebude Vás to stáť ani cent a pri nákupe nikdy nezabudnete podporiť Medziriadky.

 

Darovacie tlačítko si môžete pridať tu. Tiež si môžete pridať pomocníka na portáli Dobromat.

Budeme vďační, ak sa rozhodnete podstúpiť drobné administratívne dobrodružstvo aj tento rok. Jeho výsledkom bude, že Medziriadky budeme môcť pripraviť tak dobre a pestro, ako plánujeme. Ak chcete časť svojich daní venovať Medziriadkom, postupujte nasledovne:

Darujte nám 2% z dane

AK ZA VÁS ROČNÉ ZÚČTOVANIE DANE VYKONÁVA ZAMESTNÁVATEĽ

1. Požiadať svojho zamestnávateľa o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane na účely poukázania 2%. Tlačivo, ktoré vám dá zamestnávateľ (nič dodatočné v ňom netreba vypĺňať), vyzerá takto: Potvrdenie o zaplatení dane

2. Vyplniť toto tlačivo: Vyhlásenie o poukázaní 2%
Informácie o občianskom združení sú už v tlačive vyplnené, ale ak by ich predsa bolo treba vpisovať do tlačiva ručne, sú uvedené nižšie.

3. Obe tlačivá zaslať na váš miestne príslušný daňový úrad do 30. apríla 2018.

AK DAŇOVÉ PRIZNANIE PODÁVATE SAMI (PLATÍ PRE FYZICKÉ OSOBY I FIRMY)

Vyplňte, prosím, v daňovom priznaní v časti „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane podľa §50 zákona“ údaje nášho o.z.:

Obchodné meno: Medziriadky
Adresa: Donovaly 12, 976 39, Donovaly
IČO: 42200491
Právna forma: Občianske združenie
Číslo účtu: SK35 0200 0000 0027 1953 2154 (Všeobecná úverová banka, a.s.)

V tom prípade treba daňové priznanie podať do 31. marca 2018.

Ďakujeme :-)

Viete o ďalšom spôsobe, ako pomôcť Medziriadkom?

Dozvedeli ste sa o zaujímavej grantovej výzve alebo o možnom sponzorovi? Ste zamestnancom firmy, ktorá poskytuje zamestnaneckú podporu pre vzdelávacie alebo kultúrne projekty? Chceli by ste mať čítanie mladých autorov Medziriadkov na akcii, ktorú organizujete?

Napíšte nám na oz@medziriadky.sk. Tešíme sa na Vaše nápady!

Nech už zvolíte akúkoľvek cestu podpory, úprimne Vám ďakujeme. Ceníme si, že Vám mladá slovenská literatúra nie je ľahostajná.